Kalendarz

Wprasowanki Andrzeja Mazieca


Andrzej Maziec urodził się w 1948 roku w Bydgoszczy. Pracuje jako artysta fotografik. Należy do ZPAF. Realizuje fotografię użytkową, kreacyjną, instalacje fotograficzne oraz fotografię artystyczną. Zorganizował 20 wystaw indywidualnych w ramach "Galerii Pamięci” i "Autorskiej Galerii Pamięci”. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych, m.in. "Akcji Podróż” w pociągu na trasie Bydgoszcz-Kraków-Cieszyn, prezentacji "Sztuki Młodych" pod mostem Poniatowskiego w Warszawie oraz "OiKOS” i „Lata 70. Miejsce sztuki” w Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Uczestnik wystaw zbiorowych w Arles i Berghausen. Był współorganizatorem „Akcji Lucim” - „Działania w Lucimiu”. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych krajowych i międzynarodowych, m.in. pierwszą nagrodę na wystawie "Sztuka Faktu "81" oraz Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki II stopnia w 1981 r. Jego prace znajdują się w zbiorach muzeów i osób prywatnych.

Andrzej Maziec, Autoportret

Oprócz prac bydgoskiego artysty, w ramach ekspozycji można zobaczyć także zdjęcia autorstwa Grażyny Hermanowskiej, składające się na cykl zatytułowany M O T Y L J A N K I.

Zapraszamy serdecznie na finisaż i spotkanie z twórcami - 7 maja, środa, godz. 18.00, Muzeum Fotografii WSG, ul. Królowej Jadwigi 14. Wstęp wolny.

Więcej szczegółów na stronie www.muzeumfoto.byd.pl.

« powrót do listy aktualności

Aktualne wystawy