Kalendarz

Wakacje w obiektywie


Zapraszamy młodzież i dorosłych na zajęcia organizowane w lipcu i sierpniu w Muzeum Fotografii przy WSG. W ofercie: warsztaty cyjanotypii „Blue Creative” (4 lipca) oraz warsztaty „Ze słońcem w obiektywie” (od 31 lipca do 3 sierpnia) – uczestniczki i uczestnicy tych ostatnich poznają m.in. podstawy obsługi aparatu cyfrowego, zasady kompozycji oraz tajniki pracy w studio i plenerze.

czytaj całość »

Jachting


Do 1 września 2018 r. w Muzeum Fotografii przy WSG można oglądać wystawę reprintów z albumu o tematyce marynistycznej, pochodzącego ze zbiorów MHF w Krakowie. Zdjęcia datowane na lata 1880-1900 dokumentują jachty pływające w basenie Morza Adriatyckiego. Miłośnicy żeglarstwa znajdą tam arcydzieła XIX-wiecznej sztuki szkutniczej.

czytaj całość »

Autochromy Tadeusza Rzący


W Muzeum Fotografii przy WSG można oglądać wystawę kopii autochromów Tadeusza Rzący z kolekcji Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego w Krakowie. Autochrom to najstarsza barwna technika pozytywowa, opracowana w XIX wieku. Sam artysta jest postacią niezwykle ciekawą i jak dotąd niemal nieznaną szerszej publiczności.

czytaj całość »

Lekcje fotografii


Zapraszamy szkoły, przedszkola i inne placówki edukacyjne do skorzystania z oferty zajęć dla dzieci i młodzieży. Lekcje fotografii w Muzeum Fotografii przy WSG rozwijają wyobraźnię oraz pobudzają do samodzielnego, twórczego działania. Uczestników zajęć czeka m.in. praca w ciemni fotograficznej i atelier. Z nami złapiesz bakcyla!

czytaj całość »

Aktualne wystawy